Informacje

/ Regeneracja włosów

Regeneracja włosów

Regeneracja to długotrwała poprawa struktury włosów. Poprawia się wytrzymałość mechaniczna włosów, nawilżenie i dochodzi do uzupełnienia ubytków struktury. Substancje o działaniu regenerującym wnikają do wnętrza włosów. W zależności od rodzaju substancji aktywnych mogą one wbudowywać się w cement międzykomórkowy, substancje uszczelniającą w korze lub w łańcuchy keratynowe.

Najlepszymi środkami regenerującymi są:
Keratyna - w postaci hydrolizatu wbudowuje się w poszarpaną i zniszczoną strukturę włosów, wzmacnia i pielęgnuje, łagodzi drażniące działanie środków myjących.
Kolagen, Elastyna – hydrolizaty łatwo łączą się z keratyną, działają nawilżająco, odbudowują zniszczoną strukturę włosów, tworzą na ich powierzchni film ochronny.
Kazeina – białko zawierające fosfor, pozyskiwane z mleka. Ma działanie ochronne, nawilżające.

Zabieg przeznaczony jest dla włosów:

 • szorstkich, niesfornych

 • bez połysku, szorstkich w dotyku

 • urywających się, kruszących na długości łodygi

 • z rozdwojonymi końcami

 • osłabionych zabiegami farbowania, trwałej ondulacji

Korzyści z zabiegu:

 • uzupełnienie ubytków w strukturze włosa

 • zamknięcie łusek, wygładzenie, nadanie połysku

 • zapobieganie kruszeniu, odbudowa wiązań wewnątrz włosa

Leczenie  ogniem jako metoda rekonstrukcji włosów

Włos zbudowany jest z łodygi i korzenia ukrytego w skórze. Korzenie włosa w ciągu jednego miesiąca produkują ponad kilometr keratyny, z której budowane są rosnące włosy. Keratyna powstaje w komórkach macierzy stanowiących część korzenia. Komórki dzielą się kilkakrotnie szybciej niż jakiekolwiek inne komórki w organizmie. Wiązania włókien keratyny decydują o strukturze włosów i ich sztywności, a ilość wody zawartej we włóknach keratyny i w substancji międzykomórkowej decyduje o elastyczności i miękkości włosów. Podstawową masę włosa stanowi warstwa korowa, w której znajduje się barwnik.
Miejscem wzrostu włosa jest opuszka włosa oraz jej dolna część - macierz. Cebulka włosa jest tworem łącznotkankowym, dochodzą do niej liczne naczynia krwionośne i nerwy.
Na skutek czynników zewnętrznych takich jak suszenie, prostowanie włosów, farbowanie, nadmierna stylizacja, zmiany tempartury w otoczeniu , dochodzi do uszkodzenia włókien keratyny a tym samym do uszkodzenia struktury włosa.

Podczas zabiegu leczenia włosów ogniem osiągamy regeneracje zniszczonych włosów.W krótkim czasie nastepuje otwarcie i zamknięcie łuski  co  pozwala na wniknięcie w strukture włosa keratyny. W trakcie leczenia długość włosów jest nie naruszona.


Do rekonstrukcji stosowane są kosmetyki ReCo marki GreenLight (Włochy).
Dlaczego akurat wybór kosmetyków marki GreenLihf?
RE-CO został opracowany z nowym i rewolucyjnym Kera-Tech ™ .Jest to jedyna technologia, która działa w trzech zróżnicowanych ciężarach cząsteczkowych:

 • czyste keratynowe zhydrolizowane białka
 • aminokwasy z włóknistych włókien keratynowych
 • globularne białka macierzy keratynowych

Te  różne keratynowe masy cząsteczkowe zostały tak skonstruowane , że są w stanie  przeniknąć  do określonej warstwy włosów nawet do  wewnętrznej warstwy rdzenia, w całej korze . Zatem połączenie dedykowanej marki kosmetyków z opatentowaną metodą leczenia włosów ogniem daje kompleksową rekonstrukcje zniszczonych włosów. Włosy po zabiegu zdecydowanie są elastyczne, niezwykle błyszczące, pozbawiode widocznych uszkodzeń . Włosy po zabiegu zostały poddane badaniu trychoskopem cyfrowym Dino Lite .

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy lub włosami

Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.