WYKSZTAŁCENIE TRYCHOLOGA

WYKSZTAŁCENIE TRYCHOLOGA

Często pytacie jakie wykształcenie posiada trycholog otóż KOCHANI PRZYPOMINAM O TYM , IŻ POSIADAM UKOŃCZONE STUDIA z Trychologii kosmetologiczno - leczniczej. ( niepaństwowa uczelnia medyczna w Bydgoszczy WSNOZ ). Uzyskując niezbędną wiedzę oraz umiejętności z zakresu:
posługiwania się specjalistyczną nomenklaturą z dziedziny trychologicznej,przeprowadzania samodzielnej diagnostyki trychologicznej z wykorzystaniem Trichoskopii, udzielania porad z zakresu dermatologii, dietetyki, suplementacji oraz profilaktyki dbania o skórę głowy. Planowania i wykonywania zabiegów trychologicznych wspomagających leczenie problemów skórnych w tym typów łysienia np. łysienie androgenowe, telogenowe, anagenowe i plackowate, poprzez wywiad trychologiczy oraz interpretację badań laboratoryjnych w trychologii.
Indywidualnego doboru kosmetyków i zabiegów dostosowanych do potrzeb skóry pacjenta, w oparciu o metody terapeutyczne i leczenie problemów trychologicznych oraz wiedzę z zakresu technologii preparatów trychologicznych, obsługi specjalistycznego sprzętu trychologicznego stosowanego w gabinetach, z wykorzystaniem metod hitech stosowanych w trychologii,profesjonalnego podejścia do współpracy z pacjentem.
Posiadam świadectwo ukończenia studiów potwierdzające uzyskanie określonych w programie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS.
Posiadam wykształcenie również w zakresie opieki w psychologii klinicznej, profilaktyki zaburzeń, zajmuję się interwencją psychologiczną oraz szeroko rozumianą pomocą psychologiczną (w tym terapią) INSTYTUT PSYCHOLOGII UNIWERSYTET OPOLSKI
Pracuje również jako koordynator POLSKIEGO STOWARZYSZENIA TRYCHOLOGICZNEGO