O firmie Informacje

Trycholog Renata Ptak-Kolorz

MGR INŻ. Renata Ptak-Kolorz

Trycholog z doświadczeniem w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i włosów od 2014 r oraz jako specjalista. ds. klinicznych. Specjalizuję się w zakresie trychologii kosmetologiczno - leczniczej, psychotrychologii, dietoterapii , Analizie Pierwiastkowej Włosów, Analizie Biochemicznej.

Ukończyłam trychologię leczniczą na uczelni medycznej w Bydgoszczy (WSNOZ)

KOORDYNATOR Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Członek KOMISJI REWIZYJNEJ PST

Gabinet trychologiczny

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy, z włosami. Zachęcam do jak najszybszego zgłoszenia się do mnie po zauważeniu niepokojącej sytuacji z włosami czy skórą. Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe pozbycie się problemu.

Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.

 • Gabinet trychologiczny slajd
 • Gabinet trychologiczny slajd
 • Gabinet trychologiczny slajd
 • Gabinet trychologiczny slajd
 • Gabinet trychologiczny slajd
 • Gabinet trychologiczny slajd

Trycholog - kim jest?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy i włosami. Nie zajmuje się innymi problemami skórnymi. Tymi schorzeniami zajmuje się Dermatolog. Trycholog analizuje stan skóry na głowie oraz cebulek włosowych. Pomaga ustalić przyczynę nadmiernej utraty włosów, a także innych schorzeń skóry głowy, jak: łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, podrażnienia. Specjalista pomaga dobrać indywidualny, odpowiadający problemowi sposób pielęgnacji włosów oraz sugeruje ewentualne metody leczenia schorzenia. Trycholog przeprowadza także zabiegi na skórę głowy i włosy.

Moim celem jest zadowolenie klientów co procentuje tym, że większość z nich na ponowne wizyty wraca do mojego gabinetu. Cały czas staram się jeszcze bardziej dostosowywać do Waszych potrzeb.

ZAJMUJE SIĘ WSZYSTKIMI PRZYPADKAMI WYPADANIA WŁOSÓW, ŁYSIENIA, PRZERZEDZENIA, ŁUSZCZYCĄ, ŁOJOTOKOWYM ZAPALENIEM SKÓRY, ŁUPIEŻEM. Diagnostyka trychologiczna  jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą medycznego trychoskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.  W Gabinecie Trychologicznym odnajdziecie elementy wdrażane podczas wizyt z zakresu medycyny naturalnej , zdrowego odżywiania , ziołolecznictwa , fitoterapii , tradycji i niekonwencjonalnej medycyny leczniczej.


Wykształcenie jakie posiadam :

 • KOORDYNATOR  Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ PST 

1. specjalista trycholog studia na Uczelni medycznej w Bydgoszczy (WSNOZ) - kierunek - trychologia lecznicza 

2. dietetyk ;inż. wydz. Rolniczy Akademia Rolnicza we Wrocławiu mgr wydz. Gospodarki Narodowej Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu

3. studia podyplomowe Psychoprofilaktyka Zaburzeń Psychicznych, terapia i diagnoza psychologiczna Uniwersytet Opolski ( w tym zaburzenia wizerunku ciała bulimia, anoreksja, psychologia zdrowia, rehabilitacja, psychoterapia i faramakoterapia ) posiadam doświadczenie zawodowe w wiodących koncernach farmaceutycznych na stanowisku spec. ds. klinicznych w dziedzinie kardiologii, gastroenterologii, alergologii, pediatrii

4.  Zielarz Fitoterapeuta kod zawodu 323012

Kwalifikacje zawodowe Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 • dietetyka i odchudzanie
 • żywienie w stanach chorobowych
 • żywienie i odchudzanie dzieci, młodzieży
 • żywienie kobiet w ciąży i małych dzieci
 • żywienie i suplementacja w sporcie
 • psychodietetyka sportowa
 • coaching Dietetyczny
 • dietetyka w kosmetologii

Zapraszamy do naszych gabinetów:

- Opole ul. Licealna 18  - Brzeg ul. Ofiar Katynia 8/1 - Nysa ul. Kolejowa 2B 

Opinie klientów

Pani Renata to nie tylko miła i uśmiechnięta osoba, ale również profesjonalistka w swojej dziedzinie. Po wielu latach problemów z włosami w końcu widzę poprawę. Pani Renata wszystko dokładnie tłumaczy skąd bierze się problem, a w razie konieczności zaleca badania które pozwolą ustalić przyczynę. Polecam z czystym sumieniem

Kinga CJ

Profesjonalnie i co najważniejsze z indywidualnym podejściem do klienta. Warto także pamiętać że Pani Renata nie zrobi wszystkiego za nas i należy słuchać i wdrażać w życie jej wskazówki. Polecam na 5!

Michał Kwiatkowski

Kompetentna i konkretna obsługa, wizyta w salonie to czysta przyjemność, pozytywna energia i ciekawe informacje. Polecam z czystym sumieniem.

Madzia Kmiecik
Rejestracja telefoniczna Pn-Czw: 10.00 - 15.00   + 48 512 333 292
Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skórą głowy lub włosami
Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100% wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.
Umów wizytę przez Internet