O firmie

/ Informacje

Trycholog Renata Ptak-Kolorz

Renata Ptak-Kolorz

Trycholog z doświadczeniem w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i włosów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego, dietetyk z wieloletnim doświadczeniem.

Gabinet trychologiczny

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy, z włosami. Zachęcam do jak najszybszego zgłoszenia się do mnie po zauważeniu niepokojącej sytuacji z włosami czy skórą. Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie.

Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.

Gabinet trychologiczny slajd
Gabinet trychologiczny slajd
Gabinet trychologiczny slajd
Gabinet trychologiczny slajd
Gabinet trychologiczny slajd
Gabinet trychologiczny slajd

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii.

Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia, przerzedzenia, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem itp.

Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą medycznego trychoskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:

  • stres
  • zanieczyszczone środowisko
  • nieodpowiednia dieta
  • spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego

Celem trychologii jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania trychoskopem.

Odpowiednio wcześnie rozpoznając przyczynę możnemy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby a także doprowadzić do stanu z przed choroby. Metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ precyzyjnie stawiamy diagnozę a następnie stosujemy skuteczne preparaty na miejsca schorzenia.

Wizyta w gabinecie trychologia

Wizyta rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. W następnej kolejnoś́ci używamy trychoskopu, który pozwala na kilkusetkrotne powiększenie, oglądanego, zmienionego przez chorobę miejsca na skórze głowy. Pacjent przebieg badania i stan włosów oraz skóry może obserwować na ekranie monitora.

W przypadku stwierdzenia najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowana jest kuracja będąca połączeniem zabiegów trychologicznych i terapii medycznej.

Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod w połaczeniu z terapią farmakologiczną, rezultaty pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.

Gabinet trychologiczny

Kuracja pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Szybka reakcja w wielu przypadkach wypadania włosów jest w stanie całkiem zahamować wypadanie i spowodować odrost nowych włosów. W przypadku stwierdzenia schorzeń wymagających włączenia terapii medycznej umawiamy pacjenta na dodatkową konsultację z lekarzem dermatologiem.

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy lub włosami

Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.