CO NA ŁYSIENIE PO COVID

CO NA ŁYSIENIE PO COVID

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy

 Skutecznym rozwiązaniem jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest bardzo bezpieczny ponieważ do ostrzykiwania używany jest materiał w pełni biokompatybilny – własna krew, co wyklucza jakąkolwiek reakcję immunologiczną, a więc to świetny zabieg dla alergików.

Po pobraniu krew poddawana jest odwirowaniu w specjalnej wirówce aby oddzielić czerwone krwinki od osocz, które zawiera proteiny i czynniki wzrostu, wykazujące silne działanie aktywizujące na komórki. Zaleca się wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów co 4 – 6 tygodni. Po stymulacji osoczem bogatopłytkowym uśpione mieszki przechodzą do aktywnej fazy wzrostu włosa, a ostateczne efekty są widoczne po 3 miesiącach od zakończonej serii.

Zdecydowanie najlepsze efekty zauważane są przy łączeniu kuracji domowej i gabinetowej wraz z włączeniem wszelkich zasad zdrowego żywienia i zastosowania się do zaleceń Trychologa. Kompleksowe, mądre i szybkie działanie zagwarantuje odrost dużej ilości pięknych, zdrowych włosów, gdyż takiego podejścia wymaga łysienie po Covid – 19, czyli łysienie telogenowe.