KURACJA REKONSTRUKCYJNA

KURACJA REKONSTRUKCYJNA

Włos zbudowany jest z łodygi i korzenia ukrytego w skórze. Korzenie włosa w ciągu jednego miesiąca produkują ponad kilometr keratyny, z której budowane są rosnące włosy. Keratyna powstaje w komórkach macierzy stanowiących część korzenia. Komórki dzielą się kilkakrotnie szybciej niż jakiekolwiek inne komórki w organizmie. Wiązania włókien keratyny decydują o strukturze włosów i ich sztywności, a ilość wody zawartej we włóknach keratyny i w substancji międzykomórkowej decyduje o elastyczności i miękkości włosów. Podstawową masę włosa stanowi warstwa korowa, w której znajduje się barwnik.
Miejscem wzrostu włosa jest opuszka włosa oraz jej dolna część - macierz. Cebulka włosa jest tworem łącznotkankowym, dochodzą do niej liczne naczynia krwionośne i nerwy.
Na skutek czynników zewnętrznych takich jak suszenie, prostowanie włosów, farbowanie, nadmierna stylizacja, zmiany tempartury w otoczeniu , dochodzi do uszkodzenia włókien keratyny a tym samym do uszkodzenia struktury włosa.
Możemy taki włos poddać zabiegom regeneracyjnym ale również zastosować kosmeceutyki VIVIPHARMA. Włosy są wrażliwymi, włóknami keratynowymi, których struktura pozwala na kształtowanie ich, zmianę koloru i modyfikację kształtu. Dlatego należy je odżywiać i chronić. Zastosowanie kuracji, która zapewni rekonstrukcje jest doskonałym zabiegiem dającym ochronę uszkodzonego włosa . Korzystne działanie wynika z użycia skoncentrowanych białek, które są wyjątkowo bogate w minerały.