Informacje

/ Łojotok i jego leczenie

Łojotok

Określenie łojotok odnosi się do nadmiernej pracy gruczołów łojowych, gdzie wraz z przewlekłym stanem zapalnym powoduje łuszczenie, rumień, świąd skóry głowy. Zalegająca na skórze warstwa sebum uniemożliwia prawidłowe jej funkcje zaburzając tym odżywianie cebulek. Włosy stają się tłuste, nieświeże i łatwo się brudzą w efekcie coraz cieńsze a zalegający u nasady łój sprawia, że pomimo mycia włos jest nieświeży i przyklapnięty. Podczas procesu utleniania łojotoku wydziela się specyficzny nieprzyjemny zapach. Nadmierne wydzielanie łoju może przyspieszyć wypadanie włosów i doprowadzić nawet do łysienia.

Leczenie łojotoku

Dla skutecznej kuracji niezbędne jest usunięcie nadmiaru sebum, aby umożliwić absorbcję później stosowanych preparatów wzmacniających – zalecamy peelingi złuszczające nadmiar zalegającej warstwy oraz toniki regulujące pracę gruczołów łojowych. Wydzielanie łoju jest niskie w dzieciństwie, w okresie dojrzewania osiąga maksymalny poziom i zmniejsza się w starszym wieku. Może spowodować łojotok albo łojotokowe zapalenie skóry. Może być również objawem łysienia łojotokowego.

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy lub włosami

Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.