Pielęgnacja włosów blond

Pielęgnacja włosów blond

Pielęgnacja włosów blond
Włosy blond naturalne, rozjaśniane czy farbowane maja z reguły porowatą strukturę. Pod wpływem gorąca staja się suche, szybko się niszczą, mają skłonność do łamania, rozdwajania i przesuszania. Końcówki mogą być suche, kruche, matowe i wypłowiałe. Są one bardziej uwrażliwione, nie są obojętne na wysoką temperaturę, nieodpowiednie rozczesywanie, częste farbowanie i mycie w gorącej wodzie. Mają one o wiele cieńszą i słabszą strukturę niż włosy ciemne.
Najlepszą metodą mycia włosów blond jest metoda OM lub OMO polega ona na nałożeniu na wilgotne końce maski i pozostawienia na 15minut, aż maska wniknie we włosy. Następnie moczymy włosy u nasady i myjemy skórę głowy szamponem. Po umyciu możemy jeszcze raz nałożyć na końce maskę lub odżywkę ale już w niewielkiej ilości, aby nie przeciążyć końcówek.
Suszenie włosów blond suszarką niszczy włosy stają się one słabsze i bardziej podatne na zniszczenia. Przy suszeniu gorącym strumieniem odparowuje z włosów więcej wody niż podczas suszenia naturalnego.
Włosy blond lubią oleje bezbarwne, które nie zmieniają odcienia blondu a wygładzają go i uszczelniają osłonkę. Oleje można stosować jako odżywki bez spłukiwania, w świeżo umyte włosy wcieramy kroplę olejku roztartego w dłoniach. Odpowiednio dobrany olej potrafi zdziałać na włosach cuda. Olejować możemy zarówno na sucho, na wilgotno jak i na mokro.