PRZETŁUSZCZANIE SIĘ WŁOSÓW

PRZETŁUSZCZANIE SIĘ WŁOSÓW

Wzmożone przetłuszczanie włosów wymusza na nas częstsze ich mycie, gdyż tłusta głowa skutkuje świądem, nieprzyjemnym zapachem, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, a także rozwojem łupieżu i wypadaniem włosów.
Przyczyny przetłuszczania włosów
1. Skóra głowy jest przenawilżona i przetłuszczona - jeśli nakładamy na głowę zbyt dużo olejków, wcierek i odżywek, skóra głowy może być obciążona i szybciej traci świeżość. Konieczna jest wtedy przerwa od kosmetyków do pielęgnacji włosów lub zmniejszenie ilości ich nakładania i dokładne oczyszczenie skóry głowy szamponem lub nawet wykonanie peelingu.
2.Niedokładne mycie skóry głowy i niedokładne spłukiwanie kosmetyków pod bieżącą wodą.
3. Skóra głowy jest sucha i przetłuszcza się - w ramach reakcji obronnej skóra sucha produkuje coraz więcej sebum, chcąc ochronić skórę i włosy przed nadmiernym wysuszeniem.
4. Zbyt częste dotykanie skóry głowy palcami, szczotką czy grzebieniem
5. Kremowanie twarzy przy lini czoła - najlepiej włosy upiąć i założyć opaskę aby podczas nakładania kosmetyków, kremy i maseczki nie dotykały włosów w okolicach twarzy a szczególnie te osoby które mają grzywkę, bo ona przetłuści się najszybciej.
6. Dieta uboga w składniki odrzywcze i bogata w fast-foody - dieta powinna być bogata w węglowodany złożone, białko, witaminy pochodzące z warzyw i owoców, błonnik, zdrowe tłuszcze i wodę.
7. Brak równowagi w pielęgnacji skóry głowy - skóra powinna być optymalnie nawilżona i natłuszczona. Musimy ją dokładnie myc kiedy jest brudna, a jeśli jest taka potrzeba, również regularnie złuszczać, aby pozbyć się martwego naskórka.
8. Przegrzewanie skóry głowy - siedzenie w czapce w ciepłym pomieszczeniu lub zbyt długie trzymanie ręcznika na głowie po umyciu włosów może przyczynić się do zwiększonej produkcji łoju. Skóra ulega przegrzaniu również w wyniku suszenia gorącym powietrzem, podczas kąpieli w ostrym słońcu czy podczas mycia gorącą wodą.
9. Rozpuszczone włosy przetłuszczają się szybciej niż związane - częściej je szczotkujemy, dotykamy, poprawiamy by lepiej się prezentowały co powoduje, że szybciej się przetłuszczają.
10.Zbyt intensywne odtłuszczanie skóry głowy - skórę trzeba myć dokładnie ale delikatnie i umiejętnie.
11. Stres - gdy się stresujemy organizm funkcjonuje szybciej i wydziela więcej sebum
12. Zaburzenia funkcjonowania organizmu - poprzez wzmożoną pracę gruczołów łojowych organizm sygnalizuje, że jest z nim coś nie tak dlatego warto wybrać się do trychologa a jeśli trzeba leczyć stan chorobowym to nawet do dermatologa
ZAPRASZAMY GABINET BRZEG, NYSA, OPOLE