Walka z łysieniem oraz wzmocnienie włosów - polinukleotydy
Walka z łysieniem jest długim procesem . Aby skuteczność terapii była efektywna należy prawidłowo dobrać plan. Polinukleotydy charakteryzują się wysoką skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia włosów, poprawiając triofizm mieszka włosowego dzięki jego głębokiemu i ciągłemu efektowi biorestrukturyzacji
Stosowanie zabiegów wskazane jest w sytuacjach, w których dochodzi do osłabienia cebulki włosa:
– Początkowe stadium łysienia
– Łysienie androgenowe
– Leczenie przed i pooperacyjne (przeszczep)
– Przerzedzenie poporodowe
– Przerzedzenie brwi
– Przerzedzenie brody
Stosowanie polinukleotydów ma ukierunkowane działanie na poziomie receptorów, zmniejszając powinowactwo do androgenów, a także poprawia komórkowy profil energetyczny, a w konsekwencji wzmacnia aktywność enzymatyczną, w tym aromatozy. Ich działanie ma również znaczenie na poziomie mikrokrążenia zwiększając tworzenie się nowych mikronaczyń, poprawiając utlenianie i działanie miejscowe.
Oprócz specyficznej funkcji biochemicznej i selektywnej, dzięki powinowactwu do receptorów, żel na bazie polinukleotydów wpływa na właściwości fizyczne, które mogą poprawić środowisko komórkowe:
- działa antyrodnikowo
- głęboko i długotrwale nawilża
Struktura chemiczna polinukleotydów umożliwia wiązanie dużej ilości wody w przestrzeni międzykomórkowej efekt ten poprawia środowisko komórkowe, sprzyjając wymianie pozakomórkowe.
Protokoły zabiegowe można łączyć wieloma innymi technikami takimi jak:
- PRP
- Mezoterapia
- Zabiegi przeszczepu włosów
- Karboksyterapia
- Terapia fotodynamiczna