SKUTECZNE TERAPIE - ŁUPIEŻ PSTRY

SKUTECZNE TERAPIE - ŁUPIEŻ PSTRY

Łupież pstry (pityriasis versicolor) jest chorobą skóry głowy wywołaną przez grzyb drożdżakopodobny. Choroba skóry wywołana grzybem drożdżopodobnym Malassezia, najczęściej Malassezia furfur, zasiedlającym skórę zdrowych osób, szczególnie skórę owłosioną głowy, skórę karku i barków.
Powoduje powstanie na skórze plam, początkowo różowych, a następnie przechodzących w żółte lub brunatne, których powierzchnia się łuszczy. Łupież pstry występuje zwykle na karku, ramionach, plecach, klatce piersiowej. Leczenie polega przede wszystkim na używaniu szamponów i kremów przeciwgrzybiczych oraz dbaniu o higienę osobistą. Choroba ma tendencję do nawrotów, dlatego trzeba ją skonsultować z Trychologiem.
Dobra diagnoza i dobór preparatów jest tutaj kluczowa.
Powstaniu łupieżu pstrego sprzyjają:
♠️wilgotność skóry,
♠️zwiększone wydzielanie łoju
♠️zaburzenia układu odpornościowego.
Łupież pstry jest często występującą chorobą i łatwo można go rozpoznać na podstawie samego wyglądu skóry. Celem potwierdzenia wykonuje się badanie mykologiczne.
W łupieżu pstrym stosuje się preparaty przeciwgrzybicze miejscowo lub ogólnie. Stosuje się szampony przeciwłupieżowe. Szampon po spienieniu należy pozostawić na powierzchni skóry na kilka minut i spłukać, następnie stosuje się krem na zmienioną chorobowo skórę. Przed użyciem i po użyciu należy umyć dokładnie ręce.
Doskonale sprawdzi się seria VIVIPHARMA Szampon normalizuje i poprawia stan skóry głowy usuwając tłuste, żółtawe płaty przylegające do skóry głowy. Dzięki połączonemu działaniu pirytionianu cynku i krzemianu glinowo – magnezowego oraz wzbogacony w ekstrakt ze skrzypu, bluszczu, szałwii, pozwala zrównoważyć sebum, głęboko oczyszczając i przywracając fizjologiczną równowagę skóry głowy. Pozostawia uczucie dobrego samopoczucia, nawilżenia i miękkości. Włosy odzyskują prawidłowy stan, nawilżenie i miękkość.
Ważne zalety:
♦️ Eliminuje widoczny łupież od pierwszej aplikacji,
♦️Równoważy mikrobiom skóry (flora drobnoustrojów),
♦️Łagodzi swędzenie (świąd skóry)
ZAPRASZAMY NA BADANIA MYKOLOGICZNE I DAIGNOSTYKĘ TRYCHOSKOPEM Z  UV
Dermokosmetyki dostępne tylko w certyfikowanym gabinecie trychologicznym