Informacje

/ Regeneracja włosów

Leczenie  ogniem jako metoda rekonstrukcji włosów

Włos zbudowany jest z łodygi i korzenia ukrytego w skórze. Korzenie włosa w ciągu jednego miesiąca produkują ponad kilometr keratyny, z której budowane są rosnące włosy. Keratyna powstaje w komórkach macierzy stanowiących część korzenia. Komórki dzielą się kilkakrotnie szybciej niż jakiekolwiek inne komórki w organizmie. Wiązania włókien keratyny decydują o strukturze włosów i ich sztywności, a ilość wody zawartej we włóknach keratyny i w substancji międzykomórkowej decyduje o elastyczności i miękkości włosów. Podstawową masę włosa stanowi warstwa korowa, w której znajduje się barwnik.
Miejscem wzrostu włosa jest opuszka włosa oraz jej dolna część - macierz. Cebulka włosa jest tworem łącznotkankowym, dochodzą do niej liczne naczynia krwionośne i nerwy.
Na skutek czynników zewnętrznych takich jak suszenie, prostowanie włosów, farbowanie, nadmierna stylizacja, zmiany tempartury w otoczeniu , dochodzi do uszkodzenia włókien keratyny a tym samym do uszkodzenia struktury włosa.

Podczas zabiegu leczenia włosów ogniem osiągamy regeneracje zniszczonych włosów.W krótkim czasie nastepuje otwarcie i zamknięcie łuski  co  pozwala na wniknięcie w strukture włosa keratyny. W trakcie leczenia długość włosów jest nie naruszona.


Do rekonstrukcji stosowane są kosmetyki ReCo marki GreenLight (Włochy).
Dlaczego akurat wybór kosmetyków marki GreenLihf?
RE-CO został opracowany z nowym i rewolucyjnym Kera-Tech ™ .Jest to jedyna technologia, która działa w trzech zróżnicowanych ciężarach cząsteczkowych:

  • czyste keratynowe zhydrolizowane białka
  • aminokwasy z włóknistych włókien keratynowych
  • globularne białka macierzy keratynowych

Te  różne keratynowe masy cząsteczkowe zostały tak skonstruowane , że są w stanie  przeniknąć  do określonej warstwy włosów nawet do  wewnętrznej warstwy rdzenia, w całej korze . Zatem połączenie dedykowanej marki kosmetyków z opatentowaną metodą leczenia włosów ogniem daje kompleksową rekonstrukcje zniszczonych włosów. Włosy po zabiegu zdecydowanie są elastyczne, niezwykle błyszczące, pozbawiode widocznych uszkodzeń . Włosy po zabiegu zostały poddane badaniu trychoskopem cyfrowym Dino Lite .

Badanie zostało przeprowadzone w salonie Juran ART Studio w Opolu

galeria OPOLANIN

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy lub włosami

Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.