Informacje

Wypadanie włosów a łysienie 

Jeżeli zaczynamy mówić o wypadaniu włosów ważnym aspektem jest omówienie budowy skóry i włosów.

Skóra składa się z trzech warstw : naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Natomiast naskórek, aż z pięciu warstw : podstawowej, kolczystej, ziarnistej,jasnej, rogowej. Wszystkie owe warstwy opierają się na błonie podstawowej, która jest cienka i nie zawiera komórek. Zbudowana jest bowiem tylko z tkanki łącznej. Włos zbudowany jest z korzenia i trzonu , czyli łodygi. Korzeń włosa zwany cebulką włosa znajduje się w skórze , w mieszku włosowym. Cebulka włosa posiada warstwę wewnętrzną i zewnętrzną : są to pochewki włosa oraz warstwa zwaną torebką włosa.

Czasami nadmierne wypadanie włosów jest błędnie kojarzone z łysieniem, natomiast włos znajduje się w fazie exogenu – procesu wypadnięcia włosa. Fazy wzrostu włosa :

1. anagen- wzrost włosa

2. katagen- inwolucja mieszka, czyli obumieranie

3. telogen-spoczynek

4. exogen-proces wypadnięcia włosa

5. kenogen-proces odpoczynku włosa

A więc o łysieniu mówimy dopiero wtedy, gdy widzimy wzmożone lub gwałtowne wypadanie włosów bez równoczesnych zmian przedmiotowych na skórze. Przyczyny wypadania włosów:

1. hormonalne 2. pourazowe i mechaniczne 3. toksyczne 4. z powodu chorób zakaźnych 5. z powodu chorób układowych 6. lekowe 7. choroby włosów lub skóry głowy 8. po gorączkowe i infekcyjne 9. dziedziczne 10. złe odżywianie 11. łysienia psychogenne

Jeżeli zauważysz nadmierne wypadanie włosów niezwłocznie zgłoś sie do gabinetu na badanie trychoskopem oraz analizę biorezonansem w celu określenia przyczyny wpadania włosów

Rejestracja telefoniczna Pn-Czw: 10.00 - 15.00   + 48 512 333 292
Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skórą głowy lub włosami
Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100% wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.
Umów wizytę przez Internet