Informacje

/ Wypadanie włosów

Wypadanie włosów a łysienie 

Jeżeli zaczynamy mówić o wypadaniu włosów ważnym aspektem jest omówienie budowy skóry i włosów.

Skóra składa się z trzech warstw : naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Natomiast naskórek, aż z pięciu warstw : podstawowej, kolczystej, ziarnistej,jasnej, rogowej. Wszystkie owe warstwy opierają się na błonie podstawowej, która jest cienka i nie zawiera komórek. Zbudowana jest bowiem tylko z tkanki łącznej. Włos zbudowany jest z korzenia i trzonu , czyli łodygi. Korzeń włosa zwany cebulką włosa znajduje się w skórze , w mieszku włosowym. Cebulka włosa posiada warstwę wewnętrzną i zewnętrzną : są to pochewki włosa oraz warstwa zwaną torebką włosa.

Czasami nadmierne wypadanie włosów jest błędnie kojarzone z łysieniem, natomiast włos znajduje się w fazie exogenu – procesu wypadnięcia włosa. Fazy wzrostu włosa :

1. anagen- wzrost włosa

2. katagen- inwolucja mieszka, czyli obumieranie

3. telogen-spoczynek

4. exogen-proces wypadnięcia włosa

5. kenogen-proces odpoczynku włosa

A więc o łysieniu mówimy dopiero wtedy, gdy widzimy wzmożone lub gwałtowne wypadanie włosów bez równoczesnych zmian przedmiotowych na skórze. Przyczyny wypadania włosów:

1. hormonalne 2. pourazowe i mechaniczne 3. toksyczne 4. z powodu chorób zakaźnych 5. z powodu chorób układowych 6. lekowe 7. choroby włosów lub skóry głowy 8. po gorączkowe i infekcyjne 9. dziedziczne 10. złe odżywianie 11. łysienia psychogenne

Jeżeli zauważysz nadmierne wypadanie włosów niezwłocznie zgłoś sie do gabinetu na badanie trychoskopem oraz analizę biorezonansem w celu określenia przyczyny wpadania włosów

Zapraszam na wizyty do naszych gabinetów osoby, które mają problemy ze skóra głowy lub włosami

Im szybsza reakcja tym większe prawdopodobieństwo na 100 procentowe wyleczenie. Serdecznie zachęcam do skorzystania z usług i rejestracji wizyt przez Internet.